Możliwość dofinansowania nawet do 85%
Osoby, które chcą zdobyć kwalifikacje grafika komputerowego i posiadają już podstawową znajomość pakietu Adobe. Uczestnik po zakończeniu szkolenia musi przystąpić do egzaminu ECCC (CS M2 GRAFIKA KOMPUTEROWA poziom zaawansowany) potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie grafika komputerowego.
Dostosowywanie interfejsu i obszaru roboczego: ustawianie jednostek i miarek, pomiary odległości w różnych jednostkach; korzystanie z narzędzia do pobierania koloru oraz próbkowania kolorów.
Tworzenie zaznaczeń: ustawienie wielkości zaznaczenia; zaznaczenia magnetyczne; według zakresu koloru, obrysowanie zaznaczenia, zamiana zaznaczenia na ścieżkę, zapis zaznaczenia do kanału.
Operacje na warstwach: maski warstw - tworzenie i edycja, tryby mieszania warstw.
Korekcja barwna obrazu: krzywe kolorów, progowanie, ekspozycja, cień i podświetlenie, profile kolorów; korekcja z wykorzystaniem warstw.
Malowanie i retusz obrazu oraz stosowanie filtrów: deformacja obrazów, filtry: szum, pikslowanie, efekty świetlne, definiowanie własnych wzorków; zaawansowany retusz fotografii (eliminowanie zbędnych elementów tła) szkic, kolaż.
Tworzenie kształtów i ścieżek oraz edycja tekstów: rysowanie złożonych kształtów i ścieżek, eksportowanie ścieżek, pisanie i edycja tekstów w ramce oraz formatowanie akapitów; edycja tekstu przekonwertowanego do kształtu; tekst na ścieżce, wypełnianie kształtów tekstem.
Praca z obiektami wektorowymi: tworzenie i edycja złożonych kształtów, edycja ścieżek Béziera; transformacje obiektów; właściwości konturu; stosowanie kolorów dodatkowych.
Wprowadzanie i edycja tekstów: oblewanie tekstem obiektów; umieszczanie tekstu na ścieżkach, opcje modułu sprawdzania pisowni; wyszukiwanie i zamiana tekstu; zaznaczanie jednakowych obiektów.
Modyfikacje i tworzenie obiektów: suma, różnica, część wspólna, podział; stosowanie efektów głębi i cienia.
Praca z mapami bitowymi: dodawanie do projektu obrazków rastrowych, wektoryzacja bitmap.
Publikacja obrazu na stronach www: zaawansowana optymalizacja grafiki.
Przygotowanie grafiki do druku: eksportowanie obrazu do popularnie stosowanych formatów graficznych stosowanych dla potrzeb druku tradycyjnego - TIF, EPS.
Eksportowanie obrazu dla potrzeb druku tradycyjnego z wykorzystaniem kolorów dodatkowych – format DCS.
Stosowanie kolorów dodatkowych w systemie Pantone dla tekstów o małej wielkości czcionki.
Automatyczne rozjaśnianie wielu obrazów.
Automatyczne kadrowanie wielu obrazów.
Katalogowanie i przeglądanie obrazów za pomocą Stykówki.
Stosowanie efektów animacji do obrazów statycznych, tworzenie prostych, klatkowych animacji.
Tworzenie elementów Rollover.
Tworzenie prezentacji PDF.
Tworzenie prostej internetowej galerii zdjęć.
Uczestnicy szkolenia otrzymują w formie elektronicznej materiały szkoleniowe i ćwiczeniowe.
Godzina zajęć jest równoznaczna z godziną dydaktyczną tj. 45 min., na każde 4 godz. zajęć przewidziano 15 min. przerwy (nie wliczane w czas usługi rozwojowej).
Zajęcia prowadzone są metodą ćwiczeniową, połączoną z rozmową na żywo oraz współdzieleniem ekranu. Warunkiem niezbędnym do osiągnięcia celu szkolenia jest samodzielne wykonanie wszystkich ćwiczeń zadanych przez trenera.
Po zakończeniu szkolenia Uczestnik przystępuje do egzaminu ECCC potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie grafika komputerowego - walidacja prowadzona jest przez firmę zewnętrzną.